Το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο αποχαιρετά ένα διακεκριμένο μέλος της οικογένειάς του, τον Ολυμπιονίκη Αλέξανδρο Νικολαΐδη

Οι Πρυτανικές Αρχές του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης εκφράζουν τη βαθιά θλίψη και οδύνη τους για την απώλεια ενός διακεκριμένου μέλους της οικογένειας του ΑΠΘ, του Ολυμπιονίκη Αλέξανδρου Νικολαΐδη.

Ο Αλέξανδρος Νικολαΐδης ήταν απόφοιτος της Σχολής Επιστημών Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού του Πανεπιστημίου μας. Σπουδαίος αθλητής της χώρας μας, έδωσε κάθε μάχη της ζωής του με ήθος, σεμνότητα και ευγένεια. Η συμμετοχή και οι διακρίσεις του στις κορυφαίες αθλητικές διοργανώσεις, τιμώντας το εθνόσημο, μας γέμισαν συγκίνηση και υπερηφάνεια.

Το τελευταίο μήνυμα του Αλέξανδρου Νικολαΐδη δεν αφήνει κανένα ασυγκίνητο και συνιστά παράδειγμα ανθρωπιάς και προσφοράς στον συνάνθρωπο.

Ειλικρινή συλλυπητήρια στην οικογένεια και τους οικείους του.