Eνημερωτική ημερίδα για τις υποτροφίες της DAAD στα πλαίσια της ΔΕΘ

Η Γερμανική Υπηρεσία Ακαδημαϊκών Ανταλλαγών (DAAD), ως ο μεγαλύτερος φορέας υποτροφιών παγκοσμίως, διοργανώνει εκδήλωση στα πλαίσια της ΔΕΘ, για να ενημερώσει για όλες τις υποτροφίες που παρέχει (φοιτητές, υποψήφιοι διδάκτορες, μεταδιδάκτορες, μέλη ΔΕΠ) καθώς και για τη δημόσια δωρεάν τριτοβάθμια εκπαίδευση στη Γερμανία. Επίσης, ο DAAD Υπότροφος Δρ. Ιωάννης Κατσογιάννης, Αναπληρωτής Καθηγητής Τεχνολογίας Περιβάλλοντος στο τμήμα Χημείας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, θα μοιραστεί την εμπειρία των σπουδών του στη Γερμανία, ιδιαίτερα με την υποτροφία DAAD. Θα ακολουθήσει συζήτηση και προσωπική ενημέρωση. Η συμμετοχή στην εκδήλωση είναι δωρεάν και δεν απαιτείται προεγγραφή.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 12-09-24, ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ: 21:00, ΩΡΑ ΛΗΞΗΣ: 21:45, ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ & STAND: Hall 13, B2B Lounge

—————————————

Γιάννης Κατσογιάννης